سه شنبه 6 فروردین 1398
فرماندار شفت خبر داد :

تخصیص 47 میلیارد و 517 میلیون تومان تسهیلات اشتغال در شفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/07 14:59 ویرایش : ‎1397/03/07 22:24 بازدید: 389
نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شفت صبح امروز با حضور آرش فرزام صفت جانشین معاونت هماهنگی امور اقتصادی ، سید مازیار سیدنژاد  مدیرکل امور روستایی و شوراها و سید الهیار مصباحی مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان و همچنین محمود ایزددوست مدیرکل تعاون، کارو رفاه جتماعی ، علیرضا شعبان نژاد رییس سازمان جهاد کشاورزی ،  رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و روسای بانک های عامل استان گیلان در سالن میرزای شفتی فرمانداری  برگزار شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی  فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه  پایداری و حفظ مشاغل موجود یکی از سیاست های راهبردی دولت تدبیر  و امید  بوده است افزود : در سال 1395 مبلغ 21 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید  به واحد های صنعتی این شهرستان پرداخت شد .
وی با بیان اینکه ایجاد فرصت های جدید شغلی جدید  به ویژه در مناطق روستایی دیگر راهبرد دولت برای بهبود فضای کسب و کار و تولید است افزود :  اعطای تسهیلات کم بهره به روستاییان سبب افزایش درآمد و مانایی مردم در این مناطق می شود و از مهاجرت آنان به شهرها می کاهد .
فرماندار شفت با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات تخصیص یافته این شهرستان در  حوزه اشتغال و تولید ( طرح اشتغال روستایی و عشایری ، رونق تولید، طرح فراگیر و مشاغل خانگی) 47 میلیارد و 517 میلیون تومان است افزود : تا کنون برای 87 درصد از این مبلغ  یعنی 37 میلیارد و 500 میلیون تومان طرح به تصویب رسیده است که در صورت تحقق 546 فرصت شغلی جدید ایجاد می شود و این موضوع نیازمند اهتمام و تشریک مساعی بانک های عامل و دستگاه های ذیربط است .
وی با بیان اینکه احداث 360 واحد بوم گردی در شهرستان شفت پیش بینی شده است افزود :  با مجموعه اقدامات انجام شده تا کنون برای 168 متقاضی احداث این واحد ها تشکیل پرونده شده است که پس از رفع نواقص برای گرفتن موافقت اصولی به کارگروه استانی ارجاع می شوند .
 
محسنی با اشاره به اینکه تسهیل در تغییر کاربری برای احداث مجتمع های بوم گردی می تواند به ایجاد مراکز گردشگری نمونه کمک شایانی نماید پیشنهاد داد : ساز و کاری قانونمند برای صدور مجوز ساخت سازه های سبک چوبی  برای ساکنان شریف روستاهایی که در محدوده اراضی منابع طبیعی قرار گرفته اند تعریف گردد.
دولت و ملت همدلی و همزبانی