پنجشنبه 31 مرداد 1398
فرماندار شفت :

انتخابات تضمین کننده امنیت ملی و منافع کشور است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/12/09 21:19 بازدید: 524

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی پیش از ظهر امروز در همایش اعضای ستاد مدیریت بحران و کارگروه پسماند این شهرستان گفت : سومین بارش برف در شفت نمونه ای از مشارکت مردم ،دهیاران و شوراهای اسلامی و همکاری مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان بود.

وی با بیان اینکه میزان بارش اخیر برف در شفت بیشتر از دیگر شهرستان های غرب گیلان بود افزود : در سطح شهر شفت بیش از 50 سانتیمتر برف بر روی زمین نشست و این میزان در روستاهای کوهستانی تا 1.5 متر در نوسان بود.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه توده هوای سرد تمامی شهرستان های گیلان را تحت تاثیر خود قرار داده بود افزود : بازگشایی مسیرهای اصلی  و فرعی شفت با امکانات شهرستانی و در زمانی کمتر از 24 ساعت انجام شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مصوبات آخرین جلسه ستاد مدیریت بحران قبل از بارش برف در انسجام دستگاه های اجرایی و افزایش مشارکت های مردمی نقش آفرین بود افزود : تشریک مساعی و معاضدت مردم و مسوولین سبب شد که بحران برف به خوبی و خوشی سپری شود و 30 بند این مصوبه می تواند به یک منشور کاری در آینده تبدیل گردد.

محسنی با اشاره به اینکه پس از قطعی برق 40 روستای شفت در نخستین برف امسال  آسیب شناسی و برای رفع آن برنامه ریزی شد افزود :  هنگامی که همدلی در بین مسوولین متجلی شود مردم نیز پای کار می آیند و مشارکت بیشتری در امور انجام می دهند.

60 کشاورز شفتی با تراکتور های شخصی خود بسیاری از مسیرهای فرعی در روستاها  را بازگشایی کردند.

رییس ستاد مدیریت بحران شفت از زحمات دهیاران در سطح روستاها قدردانی کرد و افزود : دهیاران می توانند در حوزه اقتصاد مقاومتی این رویه را در روستاها پیگیری و از ظرفیت های مغفول مانده در این این شهرستان بهره برداری کنند.

وی با بیان اینکه رسانه ها با اطلاع رسانی صحیح در مدیریت بحران برف کمک شایانی انجام دادند افزود: با فرهنگ سازی و برنامه ریزی می توان انسجام پدید آمده در برف را در بخش محیط زیست و مدیریت پسماند پیگیری کرد.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه محیط زیست یکی از مهمترین موضوعات زندگی امروز است افزود: شفت در بخش مدیریت پسماند و تفکیک زباله در رتبه شانزدهم شهرستان های گیلان قرار دارد.

وی با بیان اینکه 159 محل دپوی زباله در سطح شفت شناسایی شده و از این تعداد 20 نقطه به مرحله بحران رسیده است تصریح کرد :با برنامه ریزی های انجام شده تا 20 اسفند ماه سال جاری این نقاط آلوده با همکاری دستگاه های اجرایی ، دهیاران ، گروه های مردم نهاد و مردم پاکسازی می شود.

محسنی در ادامه  به تنوع زیست محیطی و طبیعی شفت اشاره کرد و افزود : در نوروز تصاویر گونه های کمک نظیر جانوری و چشم اندازهای طبیعی این شهرستان به نمایش در می آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اشاره به اینکه 23 واحد صنعتی در شهرک صنعتی شفت برای خروج از رکود مورد توجه قرار گرفته اند افزود : نرخ بیکاری در گیلان از 15 درصد به 9 درصد کاهش یافته و تورم بیش از 40 درصدی کشوراکنون تک رقمی شده است.

فرماندار شفت با بیان اینکه پس از 38 سال قرارداد خرید هواپیما برای پیوستن به ناوگان هوایی انجام شد افزود : با این کار از خروج 4 هزار میلیارد دلار از کشور جلوگیری می شود.

 

وی در ادامه افزود : اختلاف سلیقه های سیاسی نباید ما را از دایره انصاف خارج کند ؛ تلاش کنیم با داشتن هر نوع ذائقه و سلیقه سیاسی در نهایت  منافع ملی کشور عزیزمان ایران‌ را  مد نظر داشته باشیم.

محسنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تامین امنیت و سلامت انتخابات زمینه افزایش مشارکت های مردمی را فراهم خواهد کرد افزود : انتخابات تضمین کننده امنیت ملی و منافع کشور است.

وی در پایان افزود :  مردم در انتخابات آینده به گفتمان و برنامه نامزدها رای خواهند داد .

شایان ذکر است در پایان این همایش با اهدای لوح سپاس از تلاش دست اندرکاران مدریت بحران برف اخیر در شفت تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی