شنبه 23 آذر 1398
در هفتمین روز از دهه‌ی مبارک فجر اتفاق افتاد ؛

بهره برداری از 10 طرح عمرانی با اعتبار 4 میلیارد تومان در شفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/11/18 20:38 بازدید: 558

 در هفتمین روز از دهه‌ی مبارک فجر طرح گازرسانی به ۹ روستا در سیاهمزگی و یک واحد مرغداری ۳۰ هزار قطعه‌ای در روستای آقاسید یعقوب شهرستان شفت به بهره‌برداری رسید. برای افتتاح این طرح‌ها در مجموع ۴ میلیارد تومان هزینه شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی فرماندار شفت صبح امروز در آیین افتتاح این پروژه ها که با حضور استاندار گیلان در سیاهمزگی برگزار شد گفت : 81 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد و 500 میلیون تومان در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه برای طرح گازرسانی به 9 روستای بخش احمدسرگوراب شفت با اعتباری افزون بر 1میلیارد و سیصد میلیون تومان انجام شد افزود : با شروع به کار دولت تدبیر و امید شاخص برخورداری این شهرستان از این نعمت پاک از  40در صد به 91 درصد رسیده است .

فرماندار شفت با بیان اینکه گازرسانی به  13 روستای محدوده طرح سد لاسک در این شهرستان باقی ماند است افزود : با اجرای سد لاسک در ماه های آینده طرح هادی روستایی روستاهای مذکور همزمان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 14 هزار هکتار اراضی شهرستان شفت از آب سد سپید رود بهره می برند افزود : با انباشته شدن رسوبات و پایان عمر این سد سپیدرود نیاز به سد لاسک بیش از پیش احساس می شود و شفت و شهرستان های اطراف می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه  در دهه فجر امسال با ۲۳ کیلومتر آسفالت راه روستایی ابلاغی مجموعا در طول ۳ سال و نیم‌ دولت تدبیر و امید ۹۱ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است : شفت در توسعه زیرساخت ها باید ارتقا یابد.

محسنی در ادامه با اشاره به اینکه خارج شدن شفت از بن بست راه ارتباطی یکی از مطالبات مردم این شهرستان است افزود: راه دسترسی و ارتباط شفت-زنجان با امکانات شهرستانی و مساعدت های استانی قابل بازگشایی است.

بازدید استاندار گیلان از منطقه امامزاده ابراهیم شهرستان شفت

فرماندار شفت با بیان اینکه امامزاده ابراهیم با وجود بقعه متبرکه و چشم انداز های کم نظیر یکی از زیبایی های این شهرستان محسوب می شود افزود: حریق سال 1392 سبب سوختن 90 خانه در این منظقه شد که هنوز مشکلات بسیاری  آنها حل نشده است.

وی با اشاره به اینکه پس از آتش سوزی بالغ بر 800 میلیون تومان کمک های بلاعوض به خسارت دیدگان پرداخت گردید افزود : از 6 میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی فقط 2 میلیارد تومان به مردم این منطقه پرداخت شده است و این در حالی است که 60 خانوار برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شده اند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی