دوشنبه 29 مهر 1398

جلسه شورای فرعی مقابله با مواد مخدر شفت برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/10/11 09:49 ویرایش : ‎1395/10/11 09:50 بازدید: 394

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شفت جلسه شورای فرعی مقابله با مواد مخدر شهرستان شفت به ریاست محسنی فرماندار و با حضور اعضای ذیربط برگزار شد. در این جلسه فرماندار شفت با اشاره به اینکه امروز اعتیاد یک مساله اجتماعی و یک تجارت پرسود در جهان است ، تصریح کرد: مقابله با این بلای خانمانسوز مستلزم برنامه ریزی در حوزه های آموزشی و فرهنگی است و در این میان نقش خانواده ها ، آمو.زش و پرورش و دانشگاهها حائز اهمیت است. فرماندار شفت تریبون های ائمه جماعات را ظرفیتی بسیار مناسب جهت روشنگری در خصوص آسیب های اجتماعی و به ویژه مواد مخدر دانست و گفت: از این ظرفیت ها باید جهت آموزش و اطلاع رسانی استفاده کنیم. فرماندار شفت در ادامه بر لزوم نظارت جدی بر کمپ های ترک اعتیاد ، همچنین بر لزوم توجه به ورزش همگانی و ایجاد فضای نشاط برای خانواده ها در شهرستان تاکید و اظهار داشت: این برنامه ها فرصت مناسبی است تا در آن راهکارهای لازم جهت آگاه سازی خانواده ها ارائه گردد. وی همچنین افزود: نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی برای کسانی که از بلای اعتیاد نجات یافته و پاک شده اند بستری جهت بهره مندی از اشتغال فراهم نمایند.

محسنی در این جلسه با تاکید بر اهمیت اقدامات پیشگیرانه تصریح کرد: در کنار اقدامات سخت افزاری نهادهای انتظامی و اطلاعاتی ، سایر دستگاههای عضو شورا باید در حوزه نرم افزاری اقدامات عملی انجام داده و در این راه باید با برنامه های کاربردی در جلسات شورای فرعی مقابله با مواد مخدر شرکت کنند. وی با یادآوری این مساله که امروزه سوداگران مرگ به مدرن ترین تجهیزات و تسلیحات مجهز شده اند ، بر لزوم به روز شدن و عبور از شیوه های سنتی و قدیمی در راه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

فرماندار شفت در پایان با تاکید بر لزوم احساس مسئولیت و نگاه دلسوزانه متولیان امر در راه مبارزه با مواد مخدر ، خواستار استمرار طرح پاکسازی محله ای شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی