سه شنبه 19 آذر 1398
فرماندار شفت تاکید نمود ؛

لزوم نوسازی و ارتقای شبکه تلفن ثابت و همراه در شهرستان شفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/29 15:53 بازدید: 120

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی امروز –دوشنبه - در آیین معارفه سرپرست اداره مخابرات شفت با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های ارتباطی در حوزه فناوری اطلاعات یکی از اولویت های دولت در این شهرستان بوده است افزود : رشد فناوری های دانش بنیان ، رونق تولید و کسب و کار های نوین نیازمند بسترسازی سخت افزاری و نرم افزاری است .
فرماندار شفت توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه را یکی از مطالبات به حق مردم در این شهرستان برشمرد و افزود : هر چند با سفر دکتر واعظی وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شفت و اقدامات پس از آن ، تعداد دکل های نسل سوم و چهارم اینترنت از صفر به 12 افزایش یافت اما شفت شهرستانی گردشگر پذیر است و بیش از 75 در صد مردم آن در روستاها سکونت دارند و در این راستا لازم است پیگیری های بیشتری از سوی مسوولین ذیربط انجام شود .
وی فرسودگی شبکه تلفن ثابت در شفت را یک آسیب جدی برشمرد و تصریح نمود : مخابرات باید در راستای خدمات رسانی به مشترکین این شهرستان اقدام به پایش میدانی و بروزرسانی شبکه های مذکور به ویژه در روستاها نماید.
مقام عالی دولت در شفت افزایش ارتباط بین دستگاهی مخابرات و سایر دستگاه های این شهرستان را راهی برای پیشگیری از سرقت های کابل ها برشمرد و افزود : توسعه شبکه فیبر نوری یکی از نیازهای ضروری شهرستان است .
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی بر لزوم تامین بسترهای مخابراتی به ویژه اینترنت در شعب اخذ رای تاکید نمود و افزود : همه مسوولین باید تلاش نمایند تا بسترهای حضور پرشور مردم در انتخابات فراهم شود .
در پایان این نشست با حضور علیرضا پارسایی مدیر مخابرات منطقه گیلان ، جمشید مومنی به عنوان سرپرست اداره مخابرات شهرستان شفت معرفی شد .
وی پیش از این رییس مرکز لشت نشا و سرپرست مرکز سنگر شهرستان رشت بود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی