سه شنبه 21 آبان 1398

سفر مبارک رییس کمیته امداد کشور به شهرستان شفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/15 18:44 ویرایش : ‎1398/08/16 09:54 بازدید: 62

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد کشور عصر امروز – چهارشنبه – با حضور در شفت با محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو نمود .
فرماندار شفت در نشستی مشترک که با حضور عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد گیلان و کارکنان کمیته امداد شهرستان برگزار شد ؛ به تشریح و بیان مطالبات مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت .
محسنی با بیان اینکه شهرستان شفت دارای بیش از 5 هزار خانوار مددجو تحت حمایت کمیته امداد می باشد که بر اساس آمار سرشماری سال 1395 این میزان 27 درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود افزود : رفع محرومیت ها نیازمند برنامه ریزی در راستای توانمند سازی مددجویان است.
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه از نگاه سازمان برنامه و بودجه این شهرستان جز 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور و تنها شهرستان استان گیلان در این خصوص به شمار می رود ؛ بر لزوم توجه ویژه و خدمات رسانی بهتر به این شهرستان تاکید نمود .
فرماندار شفت با بیان اینکه وقوع سیل اخیر در برخی نقاط شهرستان به بسیاری از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد آسیب جدی وارد نموده و شایسته است اقدامی مناسب در این خصوص انجام شود افزود : ساخت مسکن برای محرومین از سوی کمیته امداد اقدامی قابل تقدیر است .
وی در ادامه به اهمیت توانمندسازی مددجویان برای کسب درآمد پایدار اشاره و خواستار افزایش سهمیه اعطای تسهیلات کم بهره اشتغال برای مددجویان شهرستان شفت در سال رونق تولید شد .
مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد کشور نیز با ابراز خرسندی از حضور در شفت ، این شهرستان را مهد عالمان برشمرد و از کرامات آقا سید محمد باقر شفتی و خدمات وی به ویژه در اصفهان گفت .
وی در ادامه توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار را مهمترین وظیفه مجموعه کمیته امداد در سال رونق تولید برشمرد و گفت این موضوع همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است .
گفتنی است در پایان این نشست با توجه به درخواست کتبی فرماندار مصوب شد اعتبار لازم برای ساخت 20 واحد مسکونی محرومین در شفت علاوه بر سهمیه سال 98 تخصیص و 200 میلیون تومان نیز کمک بلا عوض برای کمک به تامین مایحتاج مددجویان به ویژه سیل زدگان این شهرستان اختصاص یابد .
همچنین مقرر شد میزان تسهیلات کم بهره اشتغال مددجویان شهرستان از 7 میلیارد تومان به 14 میلیارد تومان افزایش یابد و 800 میلیون تومان نیز در قالب تسهیلات قرض الحسنه ضروری 5 میلیون تومانی در اختیار نیازمندان این شهرستان قرار گیرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی