شنبه 23 آذر 1398

همایش تجلیل از مروجان سلامت با حضور فرماندار شهرستان شفت برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/31 22:27 بازدید: 219

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی فرماندار شفت امروز – دوشنبه - در آیین تجلیل از مروجان سلامت در سالن شهید بهشتی با اشاره به اینکه توسعه یافتگی یک جامعه به میزان رشد فکری افراد آن جامعه و نوع نگرش آنها بستگی دارد افزود : آموزش رکن اصلی توسعه و رسیدن یک جامعه به کمال است .
وی با بیان اینکه کارکنان شبکه بهداشت و درمان و فرهنگیان هر دو در راستای سلامت جامعه گام برمی دارند و در بسیاری از اهداف همگرایی دارند افزود : بسیاری از ناهنجاری ها در سطح جامعه ریشه در دوران کودکی و نوجوانی دارد و برنامه های مدارس مروج سلامت می تواند راهکاری برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد .
فرماندار شفت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مدیریت پسماند و رهایی از مشکلات موجود نیازمند مشارکت عمومی است افزود : آموزش و فرهنگ سازی می تواند زمینه های حضور پررنگ تر خانواده ها را در این موضوع پراهمیت فراهم سازد .
وی به پیشنهاد تشکیل گروه های مردم نهاد دانش آموزی در شهرستان شفت که دو سال پیش مطرح شد اشاره و تصریح نمود: آموزش و پرورش و محیط زیست باید در موضوع مدیریت پسماند برنامه محور باشند .
محسنی اذعان داشت : آموزش های عملی و حرفه گرایی در نهاد های مروبطه می تواند اعتماد به نفس جامعه را ارتقا و سبب رشد شاخص های توسعه شود
گفتنی است در پایان مروجین نمونه سلامت در مدارس شهرستان شفت تجلیل شدند .

دولت و ملت همدلی و همزبانی