شنبه 23 آذر 1398
فرماندار شهرستان شفت تاکید نمود ؛

لزوم بهره گیری از منابع مالی ملی در ارتقای شاخص های آبرسانی شهرستان شفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/29 21:48 بازدید: 215

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، سید محسن حسینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و محب علی رنج ور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان در راستای اجرای بخش نامه سفرهای هفتگی مدیران کل به شهرستان ها امروز – شنبه – به شهرستان سفر نمودند. محمدرضا محسنی فرماندار شفت در این نشست که با حضور حجت الااسلام افتخاری نماینده مردم فومن وشفت در مجلس شورای اسلامی در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد به بیان مطالبات مردمی و اولویت های مربوطه پرداخت و خواستار تسریع در اجرای پروژه ها شد.
فرماندار شفت با بیان اینکه تامین آب شرب سالم یکی از زیرساخت های مهم و شاخص های توسعه محسوب می شود افزود : طرح جامع جمع آوری فاضلاب های شهری در شهرستان شفت که در دهه های گذشته نسبت به تهیه آن کوتاهی شده بود با پیگیری های انجام شده در سال های اخیر اکنون تدوین شده است و برای دریافت ردیف بودجه در حال بررسی در کمیسیون ماده 23 قرار دارد و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه در این خصوص توجه ویژه داشته باشد .
وی مشکل فاضلاب در خیابان ولیعصر ، میرزای شفتی و بلال حبشی و تقی زاده شهر شفت را نامناسب برشمرد و خواستار ارایه راهکاری موقت تا اجرای طرح جامع فاضلاب شد .
وی با اشاره به اجرای پروژه آبرسانی غرب نزدیک که آب با کیفیت ماسوله رودخان فومن را به شفت می رساند افزود : پروژه مذکور در حال اجرا و تسریع در آن یکی از مطالبات شهرستان است .
وی به ترمیم 4.5 کیلومتر از شبکه آبرسانی شهر شفت در دو سال گذشته اشاره و افزود : 16 کیلومتر از این شبکه نیازمند ترمیم ، بهسازی و تعویض لوله ها است که با توجه به قدمت 40 ساله این لوله های لازم است روند آن شتاب بیشتری بگیرد .
محسنی به مشکل قطعی آب در برخی از نقاط شهر در فصل تابستان اشاره و تصریح نمود : مدیران ذیربط برای مقابله با چنین روزهایی باید راهکار ارایه دهند .
نماینده عالی دولت در شفت در بخش دیگری در سخنان خود ؛ ضمن قدردانی ازتلاش های انجام شده در سال های اخیر برای آبرسانی به روستاهای این شهرستان اذعان داشت : رساندن شهرستان به شاخص های استانی نیازمند بهره گیری از منابع مالی ملی است .
وی اجرای طرح آبرسانی به 54 روستای گیلان که مرکز آن در بداب قرار دارد و بیش از 36 روستای شهرستان شفت را شامل می شود یکی از پروژه های زیرساختی مهم برشمرد و افزود : با اجرای این طرح شاخص آبرسانی روستایی در شهرستان شفت از میانگین استانی فراتر خواهد رفت .
محسنی با اشاره به اینکه تکمیل و اجرای طرح فاضلاب روستای امام زاده ابرهیم و امامزاده اسحاق یکی از زیرساخت های مهم توسعه گردشگری در شفت محسوب می شود خواستار تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به روستای مژدهه و رفع مشکل آبرسانی به روستای صیقلان شد و افزود : تکمیل و بهسازی مجتمع های آبرسانی و رفع مشکل مردم در روستاها به ویژه سالک معلم ، مزگده ، چوبر ، جیرده ، خرطوم ،تکرم ، کاسان ، ملاسرا ، کلاشم ، لپوندان ، کاظم آباد ، چوبتراشان و ... باید در اولویت قرار گیرد .
در پایان این نشست نیز مسوولین از پروژه چاه آب عثماوندان ، پروژه غرب نزدیک و سایت پروژه 54 روستای گیلان در بداب بازدید میدانی نمودند .

دولت و ملت همدلی و همزبانی