پنجشنبه 27 تیر 1398
در نشست مشترک مدیرعامل توزیع برق گیلان و فرماندار شفت مصوب شد؛

تخصیص 9 میلیارد تومان اعتبار برای تامین برق شهرستان شفت در سال 98 / نوسازی 30 کیلومتر شبکه برق رسانی رسانی با کابل خودنگه دار/موافقت استقرار شعبه برق بخش احمدسرگوراب

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/21 13:44 ویرایش : ‎1398/02/21 14:00 بازدید: 207

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، نشست بررسی مشکلات شهرستان شفت در حوزه برق رسانی صبح امروز – شنبه – با حضور جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان در دفتر محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان برگزار شد .
فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه بالغ بر یک هزار کیلومتر شبکه برق در سطح شهرستان وجود دارد که بخش قابل توجهی از آن نیازمند اصلاح و بازنگری است افزود : برق به یکی از نیازهای اساسی زندگی امروز تبدیل شده است و برای تامین و پایداری آن باید برنامه ریزی های مدونی انجام پذیرد .
وی با بیان اینکه سرقت سیم های برق در شفت خدمت رسانی به مردم به ویژه روستاییان را مختل و هزینه های زیادی به دستگاه ذیربط تحمیل می کند افزود : شرکت توزیع برق و نیروی انتظامی می توانند با طرح های مشترک ضمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی با متخلفان برخورد نمایند.
محسنی با اشاره به اینکه شهرستان شفت 599 کیلومتر وسعت دارد و استقرار شعبه برق احمدسرگوراب می تواند کارایی و سرعت خدمات رسانی به مردم را افزایش دهد افزود : تمهیدات لازم برای واگذاری و تعرفه زمین در این بخش فراهم است .
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تسریع در انتقال شبکه برق در محدوده پروژه ملاسرا-شفت تاکید نمود و افزود : با برنامه ریزی های انجام شده با اجرای این پروژه فضای شهری توسعه خواهد یافت.
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه با اقداماتی که در سال 95 و 96 انجام شد ضعف برق شهر های شفت و احمدسرگوراب در زمان اوج مصرف رفع شد افزود : رفع ضعف برق روستاهای شهرستان و همچنین شهرک صنعتی شفت نیازمند نگاه ویژه است .
محسنی در پایان بر رفع مشکل برق رسانی به تک مشترکین در سطح روستا ها تاکید نمود و افزود : شفت یکی از 31 شهرستان کمتر توسعه یافته در کشور معرفی شده است و نیازمند توجه بیشتر در حوزه زیرساخت ها دارد .
گفتنی است مسوولین پس از این نشست از پروژه های شهرستان در حوزه برق بازدید میدانی و سپس در مسجد جامع با مردم دیدار نمودند .
شایان ذکر است در پایان نیز مقرر شد 9 میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شرکت توزیع برق استان گیلان برای اصلاح و توسعه شبکه و تامین برق و 30 کیلومتر کابل خودنگه برای نوسازی و بهسازی شبکه های برق رسانی شهرستان شفت در سال 98 تخصیص یابد .
همچنین مصوب شد پس از تعرفه زمین برای احداث شعبه برق احمدسرگوراب از سوی شهرستان ، کارشناسان شرکت توزیع برق استان ظرف دو هفته از محل مورد تعرفه بازدید و سازکارهای آن پیگیری شود .
60 پایه بتنی(تیر ) برق نیز مقرر شد برای اصلاح شبکه برق ظرف 10 روز آینده به شهرستان ارسال گردد .
دستور تهیه ترانس برق برای 30 روستا بخش مرکزی و احمدسرگوراب و تجهیزات جانبی آن صادر شد که طبق برنامه در سال 98 اجرایی خواهد شد .

دولت و ملت همدلی و همزبانی