پنجشنبه 27 تیر 1398
فرماندار شهرستان شفت خبر داد :

آببندان های شفت ساماندهی می شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/12 11:52 بازدید: 257

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، طرح ساماندهی آببندان های گیلان ، از شفت آغاز می شود و در این راستا نخستین نشست بررسی مفاد شیوه نامه مرتبط در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
محمدرضا محسنی در این نشست با اشاره به اینکه ساماندهی آببندان ها می تواند به افزایش ذخیره آبی برای کشاورزی کمک شایانی نماید و از تنش های ناشی از خشکسالی احتمالی در آینده بکاهد افزود : شفت 550 هکتار آببندان دارد که علاوه بر تامین آب جلوه ای خاص به روستاهای این شهرستان بخشیده است .
فرماندار شفت با بیان اینکه لایروبی و ساماندهی آببندان های این شهرستان به زودی و با اولویت تامین آب کشاورزی آغاز می شود افزود :بسیاری از آببندان ها در شفت از ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری ، جذب سرمایه گذار و افزایش درآمد روستاییان برخوردار هستند و می تواند در بهبود وضعیت اشتغال موثر باشد .
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه 65 پهنه آببندان در این شهرستان شناسایی شده است افزود : آب منطقه ای باید طرح مطالعاتی و کتابچه آببندان های شفت را برای بهره گیری در طرح ساماندهی تهیه نماید.
وی در پایان افزود :آببندان های تصرف شده و اجاره ای نیز باید توسط آب منطقه ای تعیین تکلیف و گزارش آن به فرمانداری ارسال شود .
گفتنی است مصطفی صادقی مدیر منابع آب شهرستانهای فومن و شفت ، مرتضی میرزایی مدیر دفتر نظارت بر شبکه های آبیاری شرکت آب منطقه ای گیلان و همچنین مشاور طرح شناسنامه دار کردن آب بندان ها در این نشست حضور داشتند .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی