چهارشنبه 5 تیر 1398
فرماندار شهرستان شفت :

رونق گردشگری مذهبی نیازمند توسعه زیرساخت های عمرانی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/09 14:21 بازدید: 341

آیین تکریم و معارفه رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت ظهر امروز (دوشنبه) با حضور حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان و جمعی از هیات امنای مساجد در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی فرماندار شفت پیش از این آیین ،  با اشاره به اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ محکم  به سرکردگان حملات تروریستی اهواز افزود : مردم ومسوولین برای همه نیروهای مسلح کشورمان آرزوی پیروزی های مستمر دارند .

وی با بیان اینکه شهرستان شفت در فرهنگ و مذهب دارای سبقه ی تاریخی است و علمای بزرگی از این منطقه برخاسته اند افزود : بقاع متبرکه امامزادگان ابراهیم و اسحاق(ع) همواره مورد اقبال دوستداران اهل بیت(س) قرار داشته اند و به جز مردم این شهرستان سالانه هزاران زائر و گردشگر از استان و کشور از این اماکن مذهبی بازدید می نمایند .

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اتمام فاز نخست سامانه جمع آوری  فاضلاب روستای امامزاده ابراهیم و تکمیل طرح پایداری آبرسانی به روستای  امامزاده اسحاق در سال جاری افزود : رونق گردشگری مذهبی نیازمند توسعه زیرساخت های عمرانی است و این موضوع یکی از اولویت های دولت در شهرستان شفت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فرهنگ سازی خلق الساعه نیست و باید برای آن برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت تدوین شود افزود : از مجموعه اوقاف و امور خیریه در شهرستان شفت انتظار می رود از ظرفیت بقاع متبرکه و مساجد در این راستا بهره برداری بهتری نماید و بستر لازم برای بهره گیری از ظرفیت جوانان در کنار افراد باتجربه در هیات امنای مساجد و مقاع متبرکه برای پیشبرد امور دینی و مذهبی  را فراهم سازد.

گفتنی است در پایان این نشست از زحمات حسن علی حسینی تجلیل و حمید رحیمی به عنوان رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان معرفی شد . رحیمی پیش از این رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ماسال بود .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی