پنجشنبه 2 خرداد 1398

پیام فرماندار شفت به مناسبت روز خبرنگار

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/05/17 15:55 بازدید: 350

 فرماندار شهرستان شفت با صدور پیامی فرارسیدن روز خبرنگار را گرامی داشت .به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ؛ متن کامل  این پیام به شرح زیر است : 

بسم الله الرحمن الرحیم
جان نباشد جز خبر در آزمون
هر که را افزون خبر جانش فزون
سوگند به قلم و اسرار پنهان در سینه اش. قلم سلاح اندیشمندان در نبرد با جهل و ناآگاهی و عرصه خبررسانی عرصه شفافیت ها و نجات بخشی جهان بشری از تاریکخانه ها و خواب غفلت است. خبرنگاری نه پیشه ای در راه گذران معیشت و نه پله ای در نردبان مناسبات سیاسی ، که ثمره عشق و محصول تعهد مردان و زنانی است که از جان و آبروی خود می گذرند و آینه ای در برابر جهان اتفاقات روزمره می گذارند تا انعکاسی باشند از شور و شعور و آگاهی. و آن گونه که مقام عظمای ولایت فرموده اند : «خبرنگاران لحظات نابودشدنى و زوال‏یافتنى را تثبیت و ابدى مى‏کنند.»
رسانه ها در نظام مردمسالاری دینی رکن چهارم دموکراسی بوده که در قالب اخلاقیات مبتنی بر شریعت مقدس اسلام ، وظیفه شفاف سازی و انتقال پیام مسئولین به مردم و مطالبات مردم به مدیران جامعه را برعهده دارند و در این میان در انتخاب مضامین ، پرداخت موضوع و انتشار آن در قالب گزاره های خبری همواره باید این بعد دینی مسئولیت اجتماعی خویش را مد نظر قرار دهند.
17 مرداد سالروز سالروز شهادت شرافت عرصه خبر ، شهید محمود صارمی در مزار شریف ، فرصت گرانبهایی است تا از مساعی این سربازان میدان تعالی و توسعه ایران اسلامی در عصر گستردگی رسانه های ارتباط جمعی ، قدردانی نماییم و ایمان داشته باشیم که تعهد خبرنگاران ایران اسلامی ، در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در بستر جریان سیال اطلاعات ، بیش از پیش نمودهای عینی و عملی خود را نشان خواهد داد.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز خبرنگار ، این روز را به تمام خبرنگاران و فعالان عرصه خبر تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم در انجام این مسئولیت سنگین و خطیر همواره موفق و سربلند باشید.

محمدرضا محسنی
فرماندار شهرستان شفت

دولت و ملت همدلی و همزبانی