سه شنبه 21 آبان 1398
فرماندار شفت در جلسه شورای اداری مطرح کرد؛

ارتقای شبکه تلفن همراه از مطالبات مردم شفت است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/10/18 20:27 بازدید: 409

فرماندار شفت با اشاره به وجود برخی مشکلات در حوزه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در این شهرستان، گفت: ارتقای شبکه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت از مطالبات مردم به ویژه جوانان شفت است.

به گزارش روابط عمومی فرماندری شفت ، محمدرضا محسنی در جلسه شورای اداری که غروب پنج شنبه با حضور دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن میرزای شفتی فرمانداری شهرستان شفت برگزار شد با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد مردم شفت در روستاهای این شهرستان زندگی می کنند افزود: گسترش شبکه پرسرعت اینترنت و تلفن همراه در روستاهای شفت ضروری است.

وی با بیان اینکه شهرستان شفت با تولید ۳۸ هزار تن برنج سفید مرغوب یکی از قطب های تولید برنج گیلان است افزود :

شفت در پرورش کرم ابریشم ، ماهیان گرم آبی ، تولید عسل و دامپروری دارای ظرفیت های بسیار مطلوبی است.

 

انقلاب بزرگ در حوزه گازرسانی شهرستان شفت در سه سال

فرماندار شفت با بیان اینکه 4 منطقه گردشگری و 2 روستای نمونه گردشگری در شهرستان وجود دارد افزود: سالانه هزاران گردشگر مذهبی به امامزاد ابراهیم و امامزاده اسحاق این شهرستان سفر می کنند و بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذار در این شهرستان وجود دارد.

محسنی با اشاره به اینکه شفت در طول سال های گذشته از توسعه و عمران عقب مانده است افزود : در طول  3 سال گذشته اقدامات خوبی در جهت توسعه این شهرستان انجام شده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حوزه گازرسانی روستایی در شفت یک انقلاب به وقوع پیوسته است افزود: در سال های گذشته تنها ۳۸ روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار بودند و اکنون این تعداد به ۵۶ روستا رسیده است و با برنامه ریزی های انجام شده این تعداد به ۹۳ روستا در پایان سال خواهد رسید.

وی در ادامه به عملکرد مخابرات شهرستان اشاره کرد و گفت: در شهرستان شفت یک هزار و ۱۲۰ تلفن ثابت و دو هزار و ۵۰۰ شماره تلفن همراه از سال ۹۲  واگذار شده است و یکی از انتظارات مردم، تأسیس مرکز کم ظرفیت مخابراتی در امامزاده ابراهیم و چنار رودخان است.

محسنی با بیان اینکه ارتقای شبکه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت به عنوان یکی از مطالبات مردم و جوانان شفت ضروری است   اظهار کرد: از ۹۵ روستای شهرستان  ۱۵ روستا از تلفن ثابت بی سیم استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین مشکلات شهرستان در حوزه مخابرات فیبرهای نوری هوایی است تصریح کرد : این فیبرها در هنگام بارش برف پاره و قطع می شوند که انتظار می رود با عنایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، خاکی کردن کابل های فیبرهای نوری در برنامه ها قرار گیرد.

فرماندار شفت با اشاره به وجود۱۳ دکل BTS در سطح این شهرستان افزود : از این تعداد ۱۲ دکل اینترنت 2G و تنها یک دکل از خدمات 3G ارایه می دهند.

وی با بیان اینکه  اپراتور همراه اول نیازمند تقویت آنتن دهی خود در سطح ۲۲ روستای شفت است افزود : ۹ روستای این شهرستان نیز در نقاط کور قرار گرفته اند و فاقد شبکه تلفن ثابت و اینترنت هستند.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه تکمیل پروژه چهاربانده کردن مسیر ملاسرا به شفت نیز یکی دیگر از مطالبات مردم شهرستان است، گفت : از مجموعه ۷۷ کیلومتر شبکه آبرسانی ۱۸.۵ کیلومتر در بخش احمد سرگوراب و ۱۵.۵ کیلومتر در شهر شفت وجود دارد که بعداز ۲۰ سال هنوز اصلاح شبکه در آن صورت نگرفته است و در بسیاری از مسیرها لوله های آذبست چدنی سلامت مردم این شهرستان را به خطر انداخته است.

وی  با اشاره به اینکه شهرستان شفت فاقد شبکه جمع آوری فاضلاب است تصریح کرد : هنوز طرح مطالعاتی برای شبکه فاضلاب شهرستان وجود ندارد و با تلاش و پیگیری مسئولان موفق شدیم که امسال این پروژه را کد دار کنیم و برای اجرای آن نیازمند اعتبار هستیم.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی