دوشنبه 29 مهر 1398
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری شفت :

گردشگری در گیلان ظرفیت سرمایه گذاری خارجی دارد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/10/18 11:21 ویرایش : ‎1395/10/18 11:34 بازدید: 401

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه گیلان در نزدیکی کشور های حوزه CIS قرار دارد افزود: گردشگری در گیلان ظرفیت سرمایه گذاری خارجی دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شفت ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور عصر پنج شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شفت با اشاره به اینکه هدف از این سفرها آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات مردم است افزود : حامل سلام رییس جمهور برای مردم گیلان هستم.

وی با بیان اینکه همه تلاش های دولت بر این است که مردم در هر نقطه احساس کنند که مورد عنایت و برای آنها برنامه ریزی صورت گرفته است  افزود : برای توسعه باید اعتماد بخش خصوصی را تامین و با ثبات در اقتصاد و بورس شرایط را برای حضور این بخش مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر وامید توفیق هموار کردن راه برای آینده را دارد تصریح کرد : موانع توسعه برداشته و زمینه ها هموار شده است و ما امیدواریم مشکلات را حل کنیم.

محمود واعظی در ادامه با اشاره به اینکه در سال های اخیر ثبات و امنیت اقتصادی در کشور به وجود آمده است  افزود : تلاش شد تا  تورم بالای ۴۰ درصد کاهش یابد و امروز تورم کشور به زیر ۸درصد رسیده است و ما هنوز راضی نیستیم.

وی با بیان اینکه در کنار پایین آمدن تورم باید رونق اقتصادی را به وجود آوریم افزود : امسال در همه بخش ها به ویژه کشاورزی و صنعت رشد داشته ایم و امیدواریم در ۶ ماهه دوم سال این مسیر را دنبال کنیم.

وزیر دولت تدبیر و امید با بیان اینکه از گردنه عبور کرده ایم افزود: از این پس به دنبال نتیجه گیری هستیم  و باید تلاش کنیم  در معیشت مردم به ویژه اقشار متوسط تحول ایجاد شود .

وی با بیان اینکه کار دولت برای خرید ۱۱ هزار تن گندم از کشاورزان بی سابقه بود تصریح کرد : همه بهای این خرید پرداخت شده است.

واعظی با اشاره به اینکه تا زمانی که همه جوانان ما مشغول به کار نشوند نمی توانیم نگاه توسعه محور داشته باشیم افزود : فارغ التحصیلان بسیار خوبی داریم که به کشور خود علاقه مند و با انگیزه در حال تلاش هستند.

وی با بیان اینکه برای تغییر وضعیت اشتغال باید وضعیت اقتصاد را تغییر دهیم افزود : نرخ بیکاری در گیلان با تلاش مسوولین این استان از ۱۵ درصد به زیر ۱۰ درصد کاهش یافته است و این نشان از همبستگی مسوولین دارد که بدور از درگیری های پوچ سیاسی در حال انجام کار هستند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه نعمت های خدادادی بسیاری به گیلان عطا شده است افزود : با هدف گزاری و آماده سازی زیرساخت ها می توان از این ظرفیت ها بهره برداری کرد.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای دیگر با ورود گردشگر شغل های زیادی ایجاد می شود افزود : گردشگری در گیلان ظرفیت سرمایه گذاری خارجی دارد

این وزیر دولت با بیان اینکه گیلان در نزدیکی کشور های حوزه CIS  (جمهوری های شوروی سابق) قرار دارد افزود : با صادرات کالاهای ایرانی به این کشورها به ویژه روسیه می توانیم در تولید و اشتغال تحول ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه زندگی بیش از ۷۰ درصد مردم  شفت در روستاها ؛ نقطه قوت این شهرستان و استان است افزود : ما وظیفه داریم امکانات را برای ماندن مردم در روستاها فراهم کنیم.

واعظی با اشاره به اینکه با توسعه زیرساخت های اینترنت در روستاها و تولید برنامه های رایانه ای ویژه می توان از دلال ها عبور و بین تولید کننده و فروشنده اصلی ارتباط مستقیم برقرار کرد افزود : با گسترش اینترنت خدمات آموزشی ، سلامت ، کشاورزی و … در روستاها گسترش می یابد.

وی در پایان افزود : سایر مطالبات مردم گیلان و شفت را که توسط استاندار و فرماندار مطرح شد ؛ در دولت مطرح خواهم کرد.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی